Neohodnoceno

Crianza

100% Tempranillo zrálo 12 měsíců v barikových sudech!

Skladem (>6 ks)
Kód: 7
350 Kč / ks 289,26 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: TEMPRANILLO
Země: ŠPANĚLSKO
Region: RIBERA DEL DUERO
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Krásné červené víno odrůdy Tempranillo má tmavou rubínovou barvu. V aroma najdeme kořeněné teplé ovoce. Vůně je velmi intenzivní a nádherně komplexní. Plná a krásně vyvážená chuť s pěknou vyzrálostí.

100% Tempranillo, v tomto případě víno leželo 12 měsíců v barikových sudech, 70 % bylo amerických a 30 % francouzských. Na první pohled intenzivnější a tmavší barva ve skleničce, koncentrovanější je víno i ve vůni. Objevíte kombinaci černého rybízu, ostružin, malin, ale také lékořice, nebo pikantního pepře. V chuti je víno plnější, s příjemnou strukturou chuti a dobru koncentrací ovocných tónů a kořenitosti. Nechybí tóny hřebíčku, vanilky nebo jemné zemitosti, tóny ušlechtilého dřeva. Dochuť je delší, kořenitá, s jemnou minerální slaností. Povedený zástupce kategorie Crianza.

 

Ideální k bílému a červenému masu, jehněčímu, kotletám, šunce, klobásám, ale i sýrům a rybám.
Podávejte při teplotě 16-18ºC.

Toto vinařství se nachází ve vesnici Bocos de Duero- Valladolid v oblasti Ribera del Duero. Vesnička je obklopena vinicemi a je vstupní bránou do nádherné krajiny údolí Cuco. Na svých vinicích pěstují Tempranillo, Merlot a Cabernet (nově také Verdejo).

Vinice Bodegas Señorío de Bocos rostou na svazích kolem vinařství orientované na jih, aby absorbovaly co nejvíce slunečního záření.

Vyrábí přibližně 250.000 lahví ročně (v závislosti na sklizni). Velmi pečlivě zde dbají zejména na proces zrání. Nicméně je důsledně kontrolován každý krok - od péče o rostlinu po stáčení do lahví.

Ribera del Duero je nejdůležitější DO oblastí Kastilie a Leónu s výhodami nadmořské výšky (až 900 m.n.m) a bohatá křídovitá půdy na břidlicovém podloží.

Sortiment tohoto vinařství je tvořen hlavně kvalitními červenými víny odrůdy Tempranillo s různým stupněm zrání v dubových sudech.

Vína z tohoto vinařství získala mnoho ocenění a mezi to nejcennější patří ocenění "Nejlepší Tinto Roble" v hodnocení Envero 2022.