Neohodnoceno

Grüner Veltliner Ried Steinhaus Große Reserve Sekt 2015

Naprosto jedinečný, prémiový sekt!

Skladem (6 ks)
Kód: 634
Značka: Steininger
1 310 Kč / ks 1 082,64 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2015
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

 Světle žlutozelená barva se stříbrnými odlesky. Jemné luční bylinky, zralé jádrové ovoce a  nádech sušené meruňky. Šťavnatá, pevná, integrovaná kyselinka, minerální, všestranný společník k oslavám a k delikatesám.

V tomto výběrovém sektu z vinice Steinhaus se odráží typická mineralita spojena s touto prémiovou vinicí.

 

Základní víno zrálo 8 měsíců ve velkých sudech z akátového dřeva, poté se plní do lahví, kde začíná druhotné kvašení. Náš sekt necháme na kalech co nejdéle. Přibližně po třech letech se lahve umístí na otočnou desku a denně se po dobu 2 měsíců otáčí.

 

Falstaff 93 bodů, Vinaria 3 hvězdy

WEINGUT STEININGER 

Toto rodinné vinařství se nachází ve vesnice Langenlois v Kamptalu v Rakousku. S respektem ke krajině a půdě se zaměřují především na hlavní odrůdy této oblasti - Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský. Svá vína vyrábějí s filozofií, že ve víně by měla být otisknuta charakteristika místa, kde vyrostlo. Proto jsou jejich vína vzhledem k chladnému klimatu a terroiru na Kamptalu v chuti jasná, tradiční a expresivní.

Od roku 1989 se věnují i tradiční výrobě sektů. I v této oblasti jsou velmi úspěšní a patří k tomu nejlepšímu, co Rakousko může nabídnout.