Neohodnoceno

Autor de Bocos

Fantastické Tempranillo! Plné, intenzivní a velmi elegantní..

Skladem (>6 ks)
Kód: 11
615 Kč / ks 508,26 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: TEMPRANILLO
Země: ŠPANĚLSKO
Region: RIBERA DEL DUERO
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Úžasné víno, má barvu černých třešní s purpurovými odlesky. V aroma můžete najít černé ovoce, vanilku a náznak skořice. Vůně je velmi intenzivní a nádherně komplexní. V elegantní, silné a krásně vyvážené chuti se snoubí prvotní chuť původních hroznů s jedinečně zakomponovaným ušlechtilým dřevem. Zrání probíhalo 14 měsíců v dubových sudech (100% francouzské). Toto víno prošlo malolaktickou fermentací v nových dubových sudech. Roční produkce: 6000 lahví

"Sytější inkoustově červená barva s tenkým rubínovým okrajem a vysoká viskozita barvící sklenku. Aroma je opulentní a komplexní, intenzivnější a kombinuje tóny švestkových povidel, višňového koláče, černého koření a kouře. V chuti je víno plné a extraktivní a kombinují se v ní tóny sušeného černého peckového ovoce, černého koření, hořké čokolády a zemitosti. Delší, hřejivý závěr." Wine & Degustation 

PODKORKEM.CZ :

Hodnocení: 90/100

100% Tempranillo, ale toto víno zrálo čistě ve francouzských dubových sudech, po dobu 14 měsíců. Víno má tmavší rubínovou barvu, ve skleničce krásně slzí. Ve vůni je expresivní, s tóny tmavých peckovin, kávy, hřebíčku nebo lékořice. V chuti je víno plné, sladce kořenité, s tóny švestek, černého rybízu a brusinek.  Nechybí tóny kávy, sladké vanilky. Víno působí vyvážené, je uhlazeně ovocné, s koncentrovaným a bohatým projevem. Třísloviny jsou dobře integrované, závěr je delší a jako bonus v něm příjemně vystupuje kyselina.

Toto vinařství se nachází ve vesnici Bocos de Duero- Valladolid v oblasti Ribera del Duero. Vesnička je obklopena vinicemi a je vstupní bránou do nádherné krajiny údolí Cuco. Na svých vinicích pěstují Tempranillo, Merlot a Cabernet (nově také Verdejo).

Vinice Bodegas Señorío de Bocos rostou na svazích kolem vinařství orientované na jih, aby absorbovaly co nejvíce slunečního záření.

Vyrábí přibližně 250.000 lahví ročně (v závislosti na sklizni). Velmi pečlivě zde dbají zejména na proces zrání. Nicméně je důsledně kontrolován každý krok - od péče o rostlinu po stáčení do lahví.

Ribera del Duero je nejdůležitější DO oblastí Kastilie a Leónu s výhodami nadmořské výšky (až 900 m.n.m) a bohatá křídovitá půdy na břidlicovém podloží.

Sortiment tohoto vinařství je tvořen hlavně kvalitními červenými víny odrůdy Tempranillo s různým stupněm zrání v dubových sudech.

Vína z tohoto vinařství získala mnoho ocenění a mezi to nejcennější patří ocenění "Nejlepší Tinto Roble" v hodnocení Envero 2022.