Neohodnoceno

Roble

Roble z vinařství Seňorio de Bocos vyhrálo ocenění "Nejlepší Tinto Roble" v hodnocení Envero 2022.

Skladem (>6 ks)
Kód: 9
299 Kč / ks 247,11 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: TEMPRANILLO
Země: ŠPANĚLSKO
Region: RIBERA DEL DUERO
Ročník vína: 2021
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Velmi oblíbené, suché, červené víno odrůdy Tempranillo, které má krásnou sytou purpurovou barvu. Aroma je velmi intenzivní, zároveň ovocné po červených bobulích s náznaky dřeva. Chuť je krásně vyvážená, čerstvá a ovocná. Víno zrálo 6 měsíců v dubových sudech (50% americké, 50% francouzské). 

 

Podkorkem.cz :

100% Tempranillo, víno zrálo šest měsíců v barikových sudech, 50 % amerických a 50 % francouzských. Ve skleničce má středně rubínovou barvu, vůně je svěží, s ovocnými tóny, které připomínají švestku, černý rybíz nebo maliny, nechybí květinový tón připomínající fialku. V chuti je víno středně komplexní, relativně nekomplikované, líbivě kombinuje tmavé ovoce a tóny sladkého koření. Středně výrazné třísloviny, lehce osvěžující kyselina.

Toto vinařství se nachází ve vesnici Bocos de Duero- Valladolid v oblasti Ribera del Duero. Vesnička je obklopena vinicemi a je vstupní bránou do nádherné krajiny údolí Cuco. Na svých vinicích pěstují Tempranillo, Merlot a Cabernet (nově také Verdejo).

Vinice Bodegas Señorío de Bocos rostou na svazích kolem vinařství orientované na jih, aby absorbovaly co nejvíce slunečního záření.

Vyrábí přibližně 250.000 lahví ročně (v závislosti na sklizni). Velmi pečlivě zde dbají zejména na proces zrání. Nicméně je důsledně kontrolován každý krok - od péče o rostlinu po stáčení do lahví.

Ribera del Duero je nejdůležitější DO oblastí Kastilie a Leónu s výhodami nadmořské výšky (až 900 m.n.m) a bohatá křídovitá půdy na břidlicovém podloží.

Sortiment tohoto vinařství je tvořen hlavně kvalitními červenými víny odrůdy Tempranillo s různým stupněm zrání v dubových sudech.

Vína z tohoto vinařství získala mnoho ocenění a mezi to nejcennější patří ocenění "Nejlepší Tinto Roble" v hodnocení Envero 2022.