Neohodnoceno

Weißburgunder Maximum 2018

Komplexní, elegantní a dlouhá rulanda bílá ze skvělého vinařství Hiedler z Kamptalu.

Skladem (>6 ks)
Kód: 528
Značka: Hiedler
900 Kč / ks 743,80 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RULANDSKÉ BÍLÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2018
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Odrůda Weißburgunder (Pinot blanc/Rulandské bílé) má ve vinařství Hiedler dlouholetou tradici. Dr. Bruno Hiedler byl prvním rakouským vinařem, který v roce 1955 vysadil tuto odrůdu v podunajské oblasti. Z původní vinice, kterou Bruno vybral nyní pocházejí Maximum- tyto starobylé vinice jsou zakořeněny na spodních svazích "Schenkenbichl" na severu Langenlois. Právě zde roste jeden z největších Pinotů Blanc v Rakousku. Hrozny byly ručně sklizeny v polovině řijna.

Do vína nebyla přidána síra, macerace byla velmi krátká a spontánní malolaktická fermentace probíhala v akátových a dubových sudech, ve kterých víno zrálo dvě zimy.

Ve vůni čisté ovoce, limetka, mandarinky, sušenka, nejjemnější ořechový krém, skvělá mineralita. Velmi komplexní na patře, krémová, šťavnatá kyselinka, lískové oříšky, karamel, pomerančová sušenka, jemné pražené aroma, prodchnuté neuvěřitelnou elegancí, krásná délka. Obrovský archivační potenciál.

Falstaff: 93-95 bodů

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.