Neohodnoceno

Syrah 2016

Elegantní, plný Syrah s velkým archivačním potenciálem.

Skladem (3 ks)
Kód: 1611
Značka: Vinogradi Nuić
650 Kč / ks 537,19 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: SHIRAZ
Země: BOSNA A HERCEGOVINA
Region: HERCEGOVINA
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l
ročník: 2016

Vynikající Syrah z bosenského vinařství Nuić, s ohromným archivačním potenciálem. Víno má tmavě rubínově-červenou barvu s modrými odlesky. Ve vůni jsou cítit primárně tóny kakaa, kávy a kůže, přezrálého červeného ovoce a vanilky. Chuť je silná, plná a komplexní s jemnou příjemnou texturou, umocněná elegantní tříslovinou díky zrání v barikových sudech.

Víno je plné s výrazným extraktem, vysokým obsahem alkoholu a intenzivní odrůdově charakteristickou vůní. Vinice, na kterých roste tento Syrah se nacházejí v lokalitě Crnopod u města Ljubuški v Hercegovině. Sběr probíhá výhradně ručně a víno zraje v barikových sudech po dobu dvou let, dozrávání v lahvích trvá dalších 6 měsíců. Se stárnutím se výrazně zvyšuje jeho kvalita.

Vína z této nejvyšší řady sbírají velmi často různá ocenění z mezinárodních výstav.

Ideálně podávejte při teplotě 16 až 18° C

 Doporučujeme podávat k pokrmům z hovězího nebo jehněčího masa, zvěřině, kořeněným jídlům a vyzrálým a tvrdým sýrům.

 

Vinogradi Nuić se nachází v jihozápadní části Hercegoviny, v obci Crnopod, kde je nejčastějším pěstování původních odrůd Žilavka a Blatina. Vinice se rozkládají na ploše 35 hektarů, ideální pro pěstování vinné révy, a to díky nadmořské výšce 140m, jihozápadní poloze a mírným zimám, které střídají slunečná léta.

Historie ‚Vinogradi Nuic‘ začíná v roce 2004, po obdělání skalnaté červené půdy na ploše 7 hektarů. Před kultivací byla tato krasová plošina pokryta typickou hercegovskou vegetací, z níž můžeme zmínit šípek, ostružiní, vřes, šalvěj a jalovec. Dnes můžete najít aromatické tóny těchto rostlin ve vínech produkovaných tímto vinařstvím. Spolu s původními odrůdami Žilavka a Blatina, tam také byla vysazena Bena a Krkošija, pak Trnjak, Cabernet Sauvignon, Alicante Bouschet a Plavac Mali. Na začátku roku 2008 přišli na trh se třemi různými víny: Žilavka, Blatina Blatina a Barrique.

Rozloha vinařství se od jeho počátků několikrát zvětšila a v roce 2010 byly vysazeny první červené odrůdy.

‚Vinogradi Nuić‘ je koncipována jako projekt, který je založen na dvou základních přesvědčeních- vyrábět vysoce kvalitní hrozny při zachování respektu k ekosystému a dosažení vynikající kvality vína s využitím osvědčených i moderních technologií. Cílem tohoto vinařství je sledovat přírodu a její zákonitosti, a umožnit, aby ukázala svou sílu a potenciál.
Některá vína zrají v dřevěných sudech z francouzských dubů, kde jsou chráněné před nepříznivými vnějšími vlivy.