Neohodnoceno

Grüner Veltliner Zöbing Kamptal DAC 2023

Krásný, typický veltlín z Kamptalu! Skvělý poměr cena/kvalita.

Skladem (>6 ks)
Kód: 386
Značka: Brandl
340 Kč / ks 280,99 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2023
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Čerstvá novinka. Elegantní světlounce žlutá barva. Jemně kořenitá vůně s tóny zelených bylin, krásně čerstvá a svěží. Svěží je Grüner Veltliner Zöbing i v chuti, kyselinka je nádherně zakomponovaná a v souladu s, pro odrůdu typickými, tóny zeleného pepře. Víno má středně plné tělo a středně dlouhý závěr. Jedná se o velmi vstřícné univerzální víno, které krásně doplní i většinu jídel. Ovšem naprosto ideální je k vepřovému a dalším masům.

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.