Neohodnoceno

Grüner Veltliner Ried ZORNBERG Smaragd 2019

Krásně plný Smaragd od komety z Wachau

Skladem (>6 ks)
Kód: 606
Značka: Johann Donabaum
550 Kč / ks 454,55 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: WACHAU
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Barva tohoto veltlínu je středně zeleně žlutá. V chuti jsou cítit žluté hrušky s jemnou tabákovou notou, nádechem lahodného zlatého jablka a příjemným bylinkovým kořením. Jemný mangový nádech, jemná sladkost, svěží kyselinka, citronové nuance a minerální dochuť. Zornberg je vynikající veltlín, kterému popřípadě jen prosěje archivace. Má opravdu velký potenciál.

WEINGUT JOHANN DONABAUM

Johann Donabaum je považován za jednoho z nejtalentovanějších mladých vinařů Rakouska, kde je mu přezdíváno „kometa Wachau“ a úspěchy jeho vín tuto přezdívku potvrzují. Mezi nejvýraznější ocenění jeho vín lze zařadit vysoké hodnocením Riesling a Grüner Veltliner v časopise Wine Spectator.

Relativně malé (cca 6,5 ha) vinařství Johann Donabaum se rozkládá v blízkosti města Spitz v oblasti Wachau. Vinice pokrývají jak strmé svahy, tak pro Wachau typické terasy. Vína jsou také ovlivněna chladným podnebím tohoto koutu Wachau, které se odráží v jejich jemné chuti, dlouhém závěru a ve vyváženosti svěžích kyselinek. Rozdíly v chuti a tónech vín stejné odrůdy jsou ovlivněny mineralitou jednotlivých vinic.

Tradice vinařství Donabaum začíná u pradědečka Jahonna Donabauma, který podnikal v zemědělství a vinohradnictví. V roce 1996 se rodina začala soustředit výhradně na prodej vín. Vinařství Donabaum kombinuje osvědčené tradiční postupy s moderními znalostmi. Vrací se k vinifikaci vína Smaragd ve velkých dřevěných sudech nebo používá kvasinky pocházející z vlastních vinic s cílem zvýšit komplexitu a trvanlivost vín.