Neohodnoceno

Grüner Veltliner- SEMI DRY

Rarita z Kamptalu! Veltlínské zelelé s "vyšším" zbytkovým cukrem

Skladem (>6 ks)
Kód: 1554
Značka: Brandl
470 Kč / ks 388,43 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2021
Obsah cukru: Polosuché víno
Objem lahve: 0,5l

Silný, polosuchý veltlín, jak dělaný k jablečnému štrůdlu. Výjimečný počin výjimečného vinaře. Ačkoli by tento veltlín mohl spadat do kategorie suchých vín, Günther Brandl se rozhodl označit ho jako polosuchý (analytikou je na rozmezí suchý/polosuchý), protože 7,8 g/l cukru je na tohoto vinaře opravdu hodně. Vyzkoušejte něco nového!

Zbytkový cukr: 7,8 g/l

Kyselina: 5,6 g/l

Alkohol: 15%

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.