Neohodnoceno

Verdejo azul

Vynikající víno za dobrou cenu.

Skladem (>6 ks)
Kód: 352
225 Kč / ks 185,95 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VERDEJO
Země: ŠPANĚLSKO
Region: D.O. TIERRA DEL VINO DE ZAMORA
Ročník vína: 2022
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Toto 100% verdejo má pěknou slámově žlutou barvu se zlatými tóny. V aroma je intenzivní čerstvé tropické ovoce, citrusy i květinová nota. V chuti je toto víno bohaté a hedvábné. Velmi příjemně vyvážená kyselina. 

Toto vinařství se nachází ve vesnici Bocos de Duero- Valladolid v oblasti Ribera del Duero. Vesnička je obklopena vinicemi a je vstupní bránou do nádherné krajiny údolí Cuco. Na svých vinicích pěstují Tempranillo, Merlot a Cabernet (nově také Verdejo).

Vinice Bodegas Señorío de Bocos rostou na svazích kolem vinařství orientované na jih, aby absorbovaly co nejvíce slunečního záření.

Vyrábí přibližně 250.000 lahví ročně (v závislosti na sklizni). Velmi pečlivě zde dbají zejména na proces zrání. Nicméně je důsledně kontrolován každý krok - od péče o rostlinu po stáčení do lahví.

Ribera del Duero je nejdůležitější DO oblastí Kastilie a Leónu s výhodami nadmořské výšky (až 900 m.n.m) a bohatá křídovitá půdy na břidlicovém podloží.

Sortiment tohoto vinařství je tvořen hlavně kvalitními červenými víny odrůdy Tempranillo s různým stupněm zrání v dubových sudech.

Vína z tohoto vinařství získala mnoho ocenění a mezi to nejcennější patří ocenění "Nejlepší Tinto Roble" v hodnocení Envero 2022.