Neohodnoceno

Capitán Xurelo 2019 Rias Baixas

výrazné červené víno s vyšší kyselinkou a dlouhou dochutí

Skladem (6 ks)
Kód: 1497
Značka: Albamar
450 Kč / ks 371,90 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: CUVÉE
Země: ŠPANĚLSKO
Region: RIAS BAIXAS DO
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Červené cuvée, které byla poprvé vyrobena v roce 2015 a jehož jméno odkazuje na Xurxovu (vinařovu) přezdívku "El Capitan" pod kterou je ve Španělsku známí a kterou si vysloužil svou nevyčerpatelnou energií a nadšením. 

Je to jedno ze vzácných červených vín z Rías Baixas, z 40-100+ let starých vinic. Hrozny byly organicky pěstovány vinicích na směsi jílu, žuly a břidlice, neuvěřitelně blízko Atlantského oceánu a v podstatě na úrovni moře. Byly vyrobeny pouze 2 sudy.

The Wine Advocate: 90+ 

Cuvée: 34% Caiño, 33% Espadeiro, 33% Mencía 

Krásné rodinné vinařství Albamar se sídlem v Cambadosu u řeky Umia vlastní rodina Alba. Název vinařství tedy kombinuje jejich jméno se slovem mare- moře, které ovlivňuje místní klima- tedy i vína. Révu pěstují na dvou hektarech vlastních vinic a také na pronajaté půdě. Víno je jejich vášní, věnují mu svůj veškerý čas.

Od roku 2006 je tváří tohoto vinařství Xurxo, spolupracuje se svým otcem Luisem, který zasadil většinu jejich vinic ještě v době, kdy byl Xurxo dítětem. Luis léta vyráběl jednoduchá vína, které bez etiket prodával v místní restauraci, kterou provozuje jeho manželka Isabel.

Xurxo je mladý, inovativní vinař, který vinařství povznesl na vrchol žebříčků, které hodnotí galícijské vinaře. Neustále se učí a pod jeho vlivem se vinařství zaměřilo na organické a biodynamické postupy. Používají výhradně přírodní kvasinky a přidávají minimum, nebo žádnou síru. Tento přístup razí jako jedno z mála místních vinařství. Vína z vinařství Albamar mají krásnou aromatiku i chuť a větší hloubku a komplexnost, než většina vín z Galície. Vinice mají v oblasti Rias Baixas i Ribeira Sacra.