Neohodnoceno

Riesling Spitzer Federspiel 2022

Jemný, svěží a velmi minerální ryzlink

Skladem (>6 ks)
Kód: 1671
Značka: Johann Donabaum
540 Kč / ks 446,28 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: WACHAU
Ročník vína: 2022
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Jemná vůně  broskve a meruňky, přilnavá, výrazná mineralita, broskvová, přístupná a stimulující, skvělý ryzlink.

Vinifikace: Ocelová nádrž / 4 měsíce na jemných kalech

Ideální k dušeným rybám

Archivační potenciál: 5 let

WEINGUT JOHANN DONABAUM

Johann Donabaum je považován za jednoho z nejtalentovanějších mladých vinařů Rakouska, kde je mu přezdíváno „kometa Wachau“ a úspěchy jeho vín tuto přezdívku potvrzují. Mezi nejvýraznější ocenění jeho vín lze zařadit vysoké hodnocením Riesling a Grüner Veltliner v časopise Wine Spectator.

Relativně malé (cca 6,5 ha) vinařství Johann Donabaum se rozkládá v blízkosti města Spitz v oblasti Wachau. Vinice pokrývají jak strmé svahy, tak pro Wachau typické terasy. Vína jsou také ovlivněna chladným podnebím tohoto koutu Wachau, které se odráží v jejich jemné chuti, dlouhém závěru a ve vyváženosti svěžích kyselinek. Rozdíly v chuti a tónech vín stejné odrůdy jsou ovlivněny mineralitou jednotlivých vinic.

Tradice vinařství Donabaum začíná u pradědečka Jahonna Donabauma, který podnikal v zemědělství a vinohradnictví. V roce 1996 se rodina začala soustředit výhradně na prodej vín. Vinařství Donabaum kombinuje osvědčené tradiční postupy s moderními znalostmi. Vrací se k vinifikaci vína Smaragd ve velkých dřevěných sudech nebo používá kvasinky pocházející z vlastních vinic s cílem zvýšit komplexitu a trvanlivost vín.