Neohodnoceno

Riesling Terrassen 2022

Tento čerstvý riesling je velmi přátelský, vyvážený a svěží.

Skladem (>6 ks)
Kód: 438
Značka: Brandl
390 Kč / ks 322,31 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2022
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l
Riesling Terrassen 2022
Akce Tip

Krásná kompozice ovoce - meruňka, broskev, banán, mandarinka, pomeranč, která se velmi pěkně snoubí s kořenitostí a se stopou máty. Elegantní jemnost, výrazná minerální struktura. Víno, které potěší k jakékoliv příležitosti.

Podkorkem.cz o ročníku 2021 :

Velmi pěkný ovocný Riesling, světlejší žluté barvy ve skleničce. Vůně nabízí čisté tóny peckového ovoce, broskve nebo meruňky, nechybí dotek exotického a citrusového ovoce. Jemná kořenitost. Musím říci, že jen podle vůně bych si víno možná naslepo spletl s kvalitním rakouským veltlínem. Chuť je ale typicky rýňáková, postavená na pikantní kyselině, doplněné o tóny citrusů a meruněk. Suchý a vyvážený projev, s bohatou ovocností. Velmi pěkné víno, které se bude líbit i na Riesling méně orientovaným pijákům. V ústech působí víno mladě a energicky.

Hrozny, z kterých je víno vyrobeno, byli sebrány o něco dříve z vinic Heiligenstein a Kogelberg, které obě spadají pod "Erste Lage". Vínu dávají díky svému podloží, kterým je 280 mil. let starý slepenec s pouštními písky, jedinečnou mineralitu a výraznější kyselinu. Jedná se o prudké terasovité svahy nad řekou. Jsou zde velmi výrazné teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Vinař hrozny sbírá ručně a to pouze dopoledne, aby byli do sklepa, který je v bezprostřední blízkosti, dopraveny v nejlepší kondici. Víno leží relativně dlouho na kvasinkách a poté zraje v nerezových tancích s kontrolovanou teplotou.

 

Riesling Terrasssen každoročně sbírá ocenění od kritiků i v místních "soutěžích". Riesling Terrassen z vinařství Brandl se stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo. Uvidíme, jak si povede ročník 2022!

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.