Neohodnoceno

Riesling Langenloiser Urgestein 2023

Typický riesling z Langenlois. Svěží, minerální a extrémně dobrý!

Skladem (>6 ks)
Kód: 532
Značka: Hiedler
450 Kč / ks 371,90 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2023
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Citrusově svěží vůně, mandarinky, trocha broskve a ananasu. Neobyčejně šťavnaté a čisté na patře víno, broskev, žluté třešně, citronová tráva, ústa zaplňující a osvěžující, extrémně chutný Ryzlink!

Každá vinařská obec je jedinečná z hlediska polohy, geologie a kultury vína. Tradice Ortswein (vesnického vína) je stará staletí a odráží toto geologické, mikroklimatické a kulturní spektrum. Historické město Langenlois není jen centrem apelace Kamptal, je také centrem života rodiny Hiedler. Réva ryzlinku roste na terasovitých svazích severozápadně od města, v oblasti kompletně tvořené metamorfovanými a krystalickými horninovými půdami. Tento elegantní Riesling, lahvovaný po více než 6 měsících zrání na kalech, se vyznačuje jemným peckovým aroma a šťavnatou mineralitou, které nezaměnitelně odrážejí jeho původ a charakter lidí, kteří zde žijí.

Hrozny byly selektivně a ručně sklízeny v polovině října. Odstopkované, mírně rozdrcené a macerované několik hodin. Jemně stlačeny nízkým tlakem, víno fermentovalo v nerezové oceli a několik měsíců zrálo na kalech. Lahvováno při vysokém atmosférickém tlaku během dorůstajícího měsíce v dubnu 2024.
 
Citrusově svěží vůně, mandarinky, trochu broskve a ananasu, trochu exotické; neobyčejně šťavnaté a čisté na patře, broskev, žluté třešně, citronová tráva, ústa zaplňující a osvěžující, extrémně chutný Ryzlink!

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.