Neohodnoceno

Pinot Noir Langenlois 2020

Krásný Pinot s velkým archivačním potenciálem!

Skladem (>6 ks)
Kód: 1485
Značka: Hiedler
580 Kč / ks 479,34 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: PINOT NOIR
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Pinot Noir je jednou z nejzajímavějších odrůd Kamptalu. V chladném mikroklimatu této oblasti, na vápenatých sprašových a metamorfovaných horninách, odrůda vyjadřuje jemně kontaminovaný charakter, který nás rok od roku fascinuje víc a víc. Toto osvěžující víno  spojuje vinice Pinotu Thal a Käferberg a odráží tak charakteristické geologické a mikroklimatické spektrum Langenlois.

 

Hrozny byly selektivně ručně sklizeny začátkem října 2020 a pečlivě odstopkovány. Fermentace probíhala na slupkách v otevřených fermentorech po dobu 2 týdnů, před pomalým lisováním. Finální kvašení proběhlo v malých použitých dubových sudech. Spontánní jablečno-mléčná fermentace. Zrálo několik měsíců na kalech v sudu. Lahvováno v březnu 2022 při vysokém atmosférickém tlaku během dorůstajícího měsíce.

Aromatické červené bobulovité ovoce, verbena a šípek, krásná vůně malin, chladivá a jemně kouřová; nádherně šťavnaté patro, opět maliny, trochu jalovce a krvavého pomeranče, vyznačující se určitou lehkostí a minerální slaností, velmi oživující.
 

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.