Neohodnoceno

Quarzschiefer Riesling Terroir feinherb 2015

Nazrálý, polosuchý riesling s výraznými petrolejovými tóny!

Skladem (>6 ks)
Kód: 44
Značka: Altenkirch
350 Kč / ks 289,26 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: NĚMECKO
Region: RHEINGAU
Ročník vína: 2015
Obsah cukru: Polosuché víno
Objem lahve: 0,75 l

Toto víno v sobě svými pikantními minerálními notami úžasně odráží převážně břidličné (břidlice a křemenec) podloží, jež mimo jiné dává hroznům  z vinice Pfaffenwies jejich osobitost.že dluží křemenec a Rotschiefer půdy proložené schopné Pfaffenwies. Vůně meruněk a pomerančů elegantně podtrhuje souhru sladkosti a kyselosti. Díky tomu je toto vynikající víno tak krásně plné.

Vítejte ve vinařství Altenkirch. Lorch je jedinečné místo. Prudké svahy se sklonem až 60%, které mezi sebou svírají Rýn v jednom z jeho nejužších míst, silné sluneční paprsky, břidlicové podloží - prostě ideální místo pro Riesling. Ve vinařství Altenkirch toto víno produkují již od roku 1826, kdy bylo založeno.
Jejich vína jsou řemeslné výrobky v tom nejlepším slova smyslu, jinými slovy: unikátní kusy šité na míru. Vždy se přizpůsobují přirozené souhře mezi vinnou révou, břidlicí a údolím Rýna.

Vinifikace se odehrává ve třech historických klenutých sklepeních, které jsou vyhloubeny ve skále až do hloubky sta metrů. Nejmodernější technologie, optimální proudění vzduchu sklepých a jedinečné strmé vinice jsou základem vysoce kvalitních vín. Různorodá škála půd v Lorchu je unikátní a úžasně podepisuje fantastická vína.