Neohodnoceno

Rulandské šedé 2022, pozdní sběr, suché

Krásný šeďák z Čejkovic

Skladem (6 ks)
Kód: 292
Značka: Škrobák
300 Kč / ks 247,93 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RULANDSKÉ ŠEDÉ
Země: ČESKÁ REPUBLIKA
Region: VELKOPAVLOVICKÁ OBLAST
Vinařství: ŠKROBÁK
Ročník vína: 2022
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Díky zrání části vína v dubových sudech je barva krásná, sytá, mosazně zlatavá. Příjemná vůně vanilkových rohlíčků, máslových sušenek, přezrálého ananasu a lesního medu. Chuť je plná, lehce kořeněná, zakončená ušlechtilým alkoholem. Podáváme k těstovinovým pokrmům s bílými omáčkami nebo ke krémovým polévkám. 

Gratulujeme do Čejkovic! Vinařství Škrobák se stalo absolutním vítězem soutěže Vinařství roku 2018.

Tradiční rodinné vinařství, kde se láska k vínu a um vinaře dědí z otce na syna, z generace na generaci. Vinařství na profesionální úrovni založil Stanislav Škrobák v roce 1992, ale vinařství se věnovaly už generace před ním. V současné době chod vinařství přebírají synové Martin a Stanislav, absolventi zahradnické fakulty v Lednici. Tato mladá generace přinesla nový, moderní a inovativní přístup, zároveň si však váží odkazu předků a osvědčených postupů. Ve vinařství se proto snaží skloubit tradici s modernou. Víno vyrábí z hroznů z vlastních vinic, které jsou obhospodařovány podle zásad ekologického zemědělství.

Vinice pěstují na rozloze 10ti hektarů. Většina je v Čejkovicích, 5 % na Čejči a 5 % v Hovoranech.

Vinařská obec Čejkovice: Půdy jsou tvořeny převládajícími sedimenty, které se ukládaly v období starších třetihor a jsou tvořeny vápnitými jíly a jílovci s proplástky písků a vápnitých pískovců.