Neohodnoceno

Frankovka VOC Modré Hory 2020

Skvělá frankovka z trati Krátký

Skladem (>6 ks)
Kód: 1640
Značka: Horák
300 Kč / ks 247,93 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: FRANKOVKA
Země: ČESKÁ REPUBLIKA
Region: VELKOPAVLOVICKÁ OBLAST
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Víno originální certifikace z 31leté vinice a nejlepší trati na červená vína na Vrbici, trati Krátký. Hrozny pocházejí z redukované sklizně a výsledné víno je pod přísnou kontrolou samotných vinařů. Víno zrálo 24 měsíců v moravských dubových a akátových sudech. Víno má tmavší rubínovou barvu. Vůně je čistě ovocná, dominuje čerstvá višeň i lehké dřevo. Chuť je plnější, oblá, s příjemnou tříslovinou. Víno má potenciál zrání.

Malé butikové vinařství založené v roce 2004. Nachází se v obci Vrbice, podoblast velkopavlovická, která je jednou z nejvýše položených obcí v Jihomoravském kraji a je známa svou ojedinělou lokalitou vinných sklepů vykopaných v pískovcové skále. Specializuje se pouze na výrobu přívlastkových vín. Vinařství Horák je členem VOC MODRÉ HORY.

O chod vinařství se stará Leoš Horák spolu se synem Lukášem Horákem. Samotný provoz se nachází uprostřed obce a vznikl rekonstrukcí starého selského stavení. V blízké budoucnosti je plánována výstavba moderní haly pro lahvování a uskladnění vína.

Vizí vinařství je vyrábět jen takové množství lahví, které zaručuje kvalitu, vinařovu kontrolu nad výrobou a osobní přístup ke všem zákazníkům.

Vinařství obhospodařuje 1 ha vlastních vinic, ostatní hrozny pocházejí od smluvních dodavatelů z Vrbice a blízkého okolí.  Hrozny jsou zpracovávány moderním mlýnko-odstopkovačem a následně lisovány pneumatickým lisem. Bílá vína se školí v nerezových nádobách, červená v dubových a akátových sudech. Vybrané šarže se vyrábí metodou Barrique. Při výrobě jsou používány moderní technologie a postupy, důraz je kladen na maximální příjemnost a harmonii všech vín. 

Vína se pravidelně umisťují na prestižních výstavách doma i v zahraničí.  Za pozornost stojí úspěchy posledních 5 ročníků, kdy se jejich vína pokaždé umístila mezi 1000 víny světa v publikaci Vins du Monde.