Neohodnoceno

GRÜNER VELTLINER Ried Lamm Erste Lage 2020

Exkluzivní veltlín ze skvělé vinice, od vynikajícího vinaře!

Skladem (6 ks)
Kód: 1551
Značka: Brandl
780 Kč / ks 644,63 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Nádherné veltlínské zelené s opravdu velkým archivačním potenciálem. V chuti, která je bohatá a vyvážená, je cítit spíše ovoce (hrušky, kdoule a mandarinky) než typická kořenitost. Velice atraktivní vůně s náznakem bílých květů a lískových oříšků.

 

Falstaff Riedencup: 94 bodů

Středně žlutozelená barva se stříbrnými odlesky. Žluté ovocné nuance jemně podložené pomerančovou kůrou, nádechem manga a papáji, čerstvými meruňkami, jemnými nádechy květového medu. Plné tělo, dobrá komplexnost, jemná kořenitost, jemná kyselina, bylinný nádech v závěru, dobrá délka a potenciál stárnutí.

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.