Neohodnoceno

Les Vieilles Vignes 2020

Celkový obraz tohoto cuveé krásně odráží rozmanitost Côtes-du-Rhône!

Skladem (6 ks)
Kód: 1521
Značka: Famille Gras
360 Kč / ks 297,52 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: CUVÉE
Země: FRANCIE
Region: JIŽNÍ RHONA
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Cuvée Les Vieilles Vignes- tedy staré vinice odráží odrůdovost i původ hroznů, ze kterých je vyrobeno (Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault, Counoise a Carignan), které pocházejí z jižních chladnějších oblastí Côtes-du-Rhône. 

Víno, které se snadno identifikovatelné svou ovocnou chutí a vůní, je lehce kořeněné. Znamenitá chuť tohoto ročníku pochází z vinařství, kde sklizeň prošla selektivním tříděním na vinici. Fermentace i zrání probíhají v nerezových nádobách což přispívá k ovocnému charakteru tohoto vína. Vielles Vignes je potěšením při každé příležitosti.

Cuvée je tvořeno Greanache 60%, Syrah 20%,Mourvedre 10%,Cinsault, Cunnoise, Carignan 10%.

 

 

Rodina (Famille) Gras, od roku 1874 do současnosti, obhospodařován vinices respektem a  láskou k tomuto krásnému místu a krajině na úpatí Dentelles de Montmirail. Během šesti generací tato rodina, která vlastní Domaine Santa Duc, navázala blízké vztahy a přátelství s vinaři, kteří měli stejný přístup k obdělávání vinné révy, ale v určitém okamžiku si již nepřejí lahvovat vlastní vína. Tito experti na terroir v jižním údolí Rhony vytvořili řadu Famille Gras se stejnými přísnými standardy a stejnými dovednostmi, čímž ji vtiskli svou identitou. RESPEKT je heslem každého rozhodnutí. Tato vína z jižní Rhony jsou autentická a bohatá na chuť, spojující charakteristický rodinný dotek jemnosti se silou, kterou od tohoto regionu očekáváme. Jejich původ je různorodý – Rasteau, Côtes-du-Rhône a IGP Vaucluse – a terroirs a pozemky jsou různé, ale filozofie zůstává stejná: důraz na ekologické zemědělství, metody výroby vína, které jsou co nejpřirozenější a výběr z nejúžasnější terroir regionu. Požitek tak všem vydrží déle a rodina Grasových může pokračovat ve výrobě vín, která s oblibou pily předchozí generace, ve stínu listnaté pergoly.