Neohodnoceno

GRÜNER VELTLINER Maximum 2019

Skladem (>6 ks)
Kód: 531
Značka: Hiedler
900 Kč / ks 743,80 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Maximum je ten nejlepší výběr z několika různých vinic, takový aby výsledek byl maximální. Ty nejkvalitnější hrozny zůstávají po sklizni na rostlinách a jsou posbírány jako poslední právě na maximum. Barva je brilantně žlutá, v aroma je zajímavá vůně bylinek a květinového sena, včelí vosk a zimní jablka. V chuti můžeme nalézt jemnou slanost, anýz, estragon, citron, kdouli. I zde nalezneme typickou mineralitu. Toto víno je úžasně komplexní a plné a zároveň elegantní a přátelské.

podkorkem.cz o ročníku 2018:

Maximum Grüner Veltliner 2018, Hiedler, 14 %    Hodnocení: 91/100

Víno ze starých keřů Veltlínu, celkově s minimálními zásahy, nefiltrováno, nečiřeno, spontánní fermentace. Rok zrání ve velkých akátových sudech. Ve skleničce se zářivou barvou odstínu bílého zlata, vyšší viskozita. Vůně je výrazná a bohatá, s tóny exotického ovoce, připomínající ananas nebo grep, s jemnou medovou linkou a tóny lučních bylin. V chuti je víno plnější, šťavnaté se sebevědomým, ale zároveň elegantním projevem. Dlouhý závěr, který kombinuje exotické ovoce, zralé citrusy a jemnou mineralitu. Lehce nazrálé, respektive krásně otevřené, s dalším potenciálem, ale super pitelné v současné podobě.

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.