Neohodnoceno

GRÜNER VELTLINER Ried Kogelberg Erste Lage 2020

Veltlínské zelené z prestižní vinice Kogelberg- ideální k archivaci!

Skladem (>6 ks)
Kód: 643
Značka: Brandl
720 Kč / ks 595,04 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Krásný, velmi minerální a svěží veltlín z jedné z nejznámějších vinic v Rakousku. Doporučujeme i k archivaci. Typický charakter s výraznou pepřnatostí, ořechy a byliny. V aroma lze nalézt i pečená jablka. Toto vína je velmi kompaktní a komplexní.

Světle žlutá barva s pampeliškovými odstíny, vynikající viskozita. Vůně je čistá, pikantní a připomíná podzimní sladká jablka, drcený pepř a olivovou tapenádu. Chuť je intenzivnější, plná, připomínající čerstvé grepy, koření a luštěniny. Dlouhý, kořenitý závěr. 

druhém místě- Weinchampion Langenlois

Falstaff:93 bodů

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.