Neohodnoceno

Grüner Veltliner Langenloiser Tonmineral 2020

Veltlín s krásnou květinovou vůní, velmi harmonický, se svěží kyselinou a svěží ovocnou chutí

 

Skladem (>6 ks)
Kód: 502
Značka: Hiedler
390 Kč / ks 322,31 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Historické vinařské město Langenlois je centrem oblasti Kamptal. Hrozny Grüner Veltliner rostou hlavně na spraších a hliněných půdách, které vznikly v průběhu tisíciletí ložiskami minerálních písků. Toto místní víno kombinuje hrozny z různých lokalit Langenlois, je velmi elegantní, lahvované po více než 6 měsících zrání na kalech. Vyznačuje se kyselým ovocem a kořeněnou mineralitou, které neomylně odrážejí jeho původ a charakter lidí, kteří zde žijí.

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.