Neohodnoceno

Grüner Veltliner Familienreserve 2015

Elegantní, plný, minerální a božský veltlín z nejlepších poloh, vyráběný jen ve výjimečně dobrých ročnících.

Skladem (>6 ks)
Kód: 1587
Značka: Hiedler
1 500 Kč / ks 1 239,67 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2015
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Bohatá vůně s náznaky slaného karamelu, se sušenými meruňkami, žlutými hrozny a pepřově sladkými tóny, trochou včelího vosku a medu. Chuť je krásně plná a koncentrovaná, ovocná hloubka, výrazná mineralita a šťavnatý, dlouhý závěr.

Hiedlerovi tímto vínem navazují na starou rodinnou tradici, jen to nejlepší veltlínské zelené zůstalo v sudu i před dalším vinobraním a tato tradice dnes nese název Familienreserve (rodinná rezervace). Familienreserve 2015 zrálo 7 let v tradičních akátových sudech na kalech. Toto jedinečné víno kombinuje krémovost a eleganci s hloubkou, jemností a éterickou ovocnou koncentrací.

Z velmi starých vinic. Hrozny byly ručně selektivně sklizeny koncem října. Odstopkované, mírně rozdrcené a macerované několik hodin. Jemně stlačeno nízkým tlakem. Fermentováno v tradičním akátovém sudu, kde zrálo 7 let na kalech. Lahvováno při vysokém atmosférickém tlaku během dorůstajícího měsíce v srpnu 2022

Mimochodem: Etiketa vychází ze staré malby zobrazující vinařství ve 30. letech minulého století.

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.