Neohodnoceno

Pinot Noir G-Stück 2019

Jedinečný Pinot s krásným aroma bobulovitého ovoce a kouřovými tóny

Skladem (3 ks)
Kód: 652
Značka: Hiedler
990 Kč / ks 818,18 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: PINOT NOIR
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Jak uvádějí Hiedlerovi, vinařství jako před 1000 lety. Hrozny pro G-Stück pocházejí z historických vinic Thal a Käferberg, kde réva roste na křídových píscích a krystalických horninách. „G“ znamená „Ganz“, což v překladu znamenátedy „celek“. Zdravé a vyzrálé hrozny se sbírají ručně a přinášejí do sklepa, kde se zpracovávají i se stopkami, starou technikou. Po zahájení fermentace nedochází k žádné mechanické interakci, hrozny se jednoduše nechají jemně a pomalu kvasit.

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.