Neohodnoceno

Blaufränkisch Sonnberg 2021

Šťavnatá, kulatá a elegantní frankovka. Náznak sladkosti a velmi dobře zakomponované taniny. Toto víno je velmi příjemným univerzálním společníkem.

Skladem (>6 ks)
Kód: 94
340 Kč / ks 280,99 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: FRANKOVKA
Země: RAKOUSKO
Region: MITTELBURGENLAND
Vinařství: WEINGUT FAMILIE WEBER
Ročník vína: 2021
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Suchá frankovka s tmavě rubínovou barvou s fialovými odlesky. V chuti jemně kořeněná ostružinová nota s nádechem pomerančové kůry. 

podkorkem 2024:

Další zástupce rakouského Burgenlandu, víno, které prošlo zráním v barikových sudech. Světlejší až pinotová barva ve skleničce. Ve vůni středně intenzivní, s tóny švestky, malin a červeného rybízu. V chuti víno navazuje, působí mladistvě, má střední tělo a nabízí podbízivou kombinaci sladkého ovoce a koření. Víno působí uhlazeně a vyváženě. Spíš než jako doprovod na hluboké meditativní večery poslouží jako ideální parťák na grilovačku s kamarády.

 

Víno z Mittelburgenlandu, tmavšího rubínového odstínu. Hned na první přivonění působí nakouřeně, nabušeně, s tóny švestky, černého rybízu, malin, nechybí hřebíček, pepř. Vůně se doslova dere ze skleničky. V ústech pro Frankovku typická vyšší kyselina, celkem hodně prezentní třísloviny, tóny švestek, lehce do povidel nebo ostružin, pepře. Tohle je docela „chlapácké“ pití, s dobrou koncentrací chutí, středně dlouhé. Víno působí trochu divoce, neuhlazeně, ale svaly ukázat umí. (podkorkem.cz ročník 2016)

 

Toto rodinné vinařství se nachází Lutzmansbergu z oblasti Mittelburgenland. Počátky sahají do roku 1945. Nyní vyrábí víno již 4.generace - Helmut Weber a jeho syn Günther Weber.

Spravují cca 11 ha vinic. Tyto slunce zalité vinice (Rieden Auleiter, Altsatz, Kirchner,..) se nachází na unikátní náhorní plošině, kde mají hrozny možnost dosáhnout plné zralosti.

Hlavní odrůdou je Frankovka, která má v jejich podání úžasnou, tmavě rubínovou barvu a sametovou, ovocnou chuť. Nicméně velmi pěkně si dokáží poradit i s dalšími odrůdami jako je zweigelt, cabernet sauvignon a merlot.

Mottem tohoto vinařství je "Kvalita začíná na vinici".