Neohodnoceno

Blaufränkisch DAC Reserve 2019

Elegantní plná frankovka s dlouho dochutí.

Skladem (6 ks)
Kód: 318
490 Kč / ks 404,96 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: FRANKOVKA
Země: RAKOUSKO
Region: MITTELBURGENLAND
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Velmi tmavá, intenzivní rubínová barva. Jemná, elegantní a harmonická vůně - tmavé ovoce, čerstvé borůvky, koření (pepř, hřebíček) a mírný náznak kouřovosti. V chuti je tato frankovka silná a přitom zdrženlivá. Ovoce, čokoláda, koření, mineralita, kyselina i výraznější taniny. Vše je navzájem krásně vyvážené a harmonické. 

Tmavší barva, od pohledu starší víno. Vůně nazrálá, převažují terciální tóny  sušeného ovoce, primárně švestky, nechybí tóny tabáku, lesního podrostu, lehce oxidativní nádech. V chuti středně výrazná kyselina, sladce kořenité víno, relativně plné. Sušené švestky, borůvky, oxidativní tóny, staré dřevo, krabice od doutníků. Koncentrované, náznakem až do tónů portského. Elegantně sladěné víno, střed chuti je příjemně ovocný, doplněný o výraznější třísloviny. (podkorkem.cz)

Tmavá purpurově červená barva s tenkým rubínovým okrajem a vysoká viskozita. Aroma je intenzivnější a připomíná listy rybízu, čerstvé byliny a červené bobulové ovoce. V chuti je víno středně plné a svěží, s dominantním projevem zralého černého bobulového ovoce, jež doplňuje podtón krvavých pomerančů a pomerančové kůry. Středně dlouhý závěr. Sytější granátově červená barva se světlejším okrajem a vyšší viskozita. Aroma je intenzivnější a připomíná zralé černé bobulové ovoce, pepř a badyán. V chuti je víno středně plné a strukturované a dominují zde tóny višňových jader, ostružin a brusinek, jež doplňuje kořenitý podtón. Středně dlouhý závěr. (Wine & Degustation 2020)

 

Toto rodinné vinařství se nachází Lutzmansbergu z oblasti Mittelburgenland. Počátky sahají do roku 1945. Nyní vyrábí víno již 4.generace - Helmut Weber a jeho syn Günther Weber.

Spravují cca 11 ha vinic. Tyto slunce zalité vinice (Rieden Auleiter, Altsatz, Kirchner,..) se nachází na unikátní náhorní plošině, kde mají hrozny možnost dosáhnout plné zralosti.

Hlavní odrůdou je Frankovka, která má v jejich podání úžasnou, tmavě rubínovou barvu a sametovou, ovocnou chuť. Nicméně velmi pěkně si dokáží poradit i s dalšími odrůdami jako je zweigelt, cabernet sauvignon a merlot.

Mottem tohoto vinařství je "Kvalita začíná na vinici".