Neohodnoceno

Aires Godello de Valtuille 2019

Krásně světlé a jemné Godello, sklizeno z písčitých půd, které většinou vínu dodávají jemnost a eleganci.

Skladem (6 ks)
Kód: 648
490 Kč / ks 404,96 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: GODELLO
Země: ŠPANĚLSKO
Region: D.O. BIERZO
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

 I přes 13% alkoholu je Aires Godello de Valtuille 2019 středně plné. Zrálo ve francouzských dubových sudech 11 měsíců, přesto v chuti není dubový sud téměř rozpoznatelný. "Godello, jaké jsem nikdy předtím neochutnal. Tropické ovoce, pikantní, ale krémové." Tom Doorley, Irish Daily Mail, 14. listopadu 2021

José García se vinařství ujal v roce 2010, čímž se vrátil k rodinné tradici po návratu z Barcelony. Hospodaří na vinicích, které zasadil jeho dědeček mezi lety 1920 až 1940 na krásných strmých svazích. Vinice VALTUILLE se nacházejí v nadmořské výšce 500- 550mnm, zatímco CORULLON v nadmořské výšce 800-1000mnm, obě na jílovém, písečném a kamenném podloží. Je jediným vinařem z této oblasti, který pěstuje révu v obou těchto místech.

Vína odrážejí podstatu tradičního malého vinařstvi a hospodářství, které charakterizuje unikátní víno z oblasti Bierzo. Vyrábí vína s respektem k přírodě a kraji, podle myšlenky celeho vinařského rodu, aby vinice zůstaly dalším generacím. José svá vína popisuje jako čistá a upřímná. Odrážejí nejen oblast Bierzo, ale samotného vinaře.

Minimálně zasahuje do procesu výroby vína- bez ovlivňování teploty, pouze s přírodními kvasinkami a filtrace. Na vinicích klade důraz na biodiverzitu, nepoužívá pesticidy a víno sklízí zásadně ručně.