Neohodnoceno

Riesling Ried Kogelberg Kamptal DAC Reserve Erste Lage 2019

Jeden z nejlepších ryzlinků z tohoto regionu!

Skladem (>6 ks)
Kód: 600
Značka: Brandl
800 Kč / ks 661,16 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Světle žluto-zelené, stříbrné odrazy. Květinové nuance, bílé tropické ovoce, náznak květového medu, jemné tóny grapefruitové kůry. Šťavnaté, elegantní, zralé ovoce, příjemná sladkost, bohatá na jemnost, velmi dobrá délka, potenciál.(Falstaff)

Kamptal Wine Trophy: 2. místo

Gault Millau Guide 2021:18,5 bodu

Falstaff Kamptal Reserve Cup: 94 bodů

A La Carte Guide 2021: 94 bodů

Vinaria Weinguide 2020/21: 4 hvězdy

Weinwisser 10/2020: 17 bodů

Falstaff Riedencup 2021: 94 bodů

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.