Neohodnoceno

Riesling Ried Kogelberg Kamptal DAC Reserve Erste Lage 2022

Skvěle hodnocený ryzlink!

Skladem (>6 ks)
Kód: 1566
Značka: Brandl
650 Kč / ks 537,19 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2022
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Fantastický ryzlink! Ve vůni krásně vyniká peckovinové ovoce a broskve. Skvělá mineralita, vyvážené kyseliny a dlouhý závěr.

Falstaff KAMPTAL DAC RIEDENCUP 2023: 94 BODŮ

Světle zelenožlutá barva se stříbrnými odlesky. Květinový dotek, čerstvá bílá broskev, lákavý buket, jemná limetková kůra. Střední tělo, bílé jablko, svěží kyselinka, minerálně-slaný závěr, jemný květový med, další zrání v lahvi mu velmi prospěje.

Vinaria 4 hvězdy

Velmi jemná vůně, dokonalá harmonie, jemně kouřové tóny, peckoviny, chladný charakter, výrazná mineralita, trocha žlutého grapefruitu; Tyto vlastnosti jsou cítit i v chuti, navíc peckoviny, jemný, přesný, nevtíravý ovocný projev, poněkud slaný, velmi dobrá prognóza do budoucna.

 

 

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.