Neohodnoceno

Riesling Ried Kogelberg Kamptal DAC Reserve Erste Lage 2021

Čerství Kogelberg, ideální k ochutnání... Ale hlavně k archivaci!

Skladem (>6 ks)
Kód: 1569
Značka: Brandl
700 Kč / ks 578,51 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2021
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l
r kog
Tip

Fantastický ryzlink! Ve vůni krásně vyniká peckovinové ovoce a broskve. Skvělá mineralita, vyvážené kyseliny a dlouhý závěr.

Světle žluto-zelené, stříbrné odrazy. Květinové nuance, bílé tropické ovoce, náznak květového medu, jemné tóny grapefruitové kůry. Šťavnaté, elegantní, zralé ovoce, příjemná sladkost, bohatá na jemnost, velmi dobrá délka, potenciál.

 

Falstaff Kamptal DAC Riedencup 2022: 95 bodů

Falstaff Kamptal DAC Riedencup 2023: 95 bodů

 

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.