Neohodnoceno

Riesling Maximum 2020

Riesling Maximum odpovídá svému názvu! 

Skladem (>6 ks)
Kód: 283
Značka: Hiedler
900 Kč / ks 743,80 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Maximum je ten nejlepší výběr z několika různých vinic, takový aby výsledek byl maximální.

Velmi intenzivní a plné víno, výrazné zralé a tropické ovoce a obrovský archivační potenciál.

Mnoho desetiletí růstu tvoří liány mohutného, ​​drsného vzrůstu. Maximum pochází z výběru těchto starých vinic s nízkým výnosem, jejichž kořeny se zarývají hluboko do skromných primárních skalních historických terasovitých svahů. V hlavní sezóně sběru zůstávají na révě pouze ty nejcennější hrozny ročníku, které se sklízí velmi pozdě, po dosažení krásně zlaté zralosti a plného chuťového potenciálu. Před lahvováním víno stráví minimálně dvě celé zimy na kalech. Tak vzniká tento hutný a šťavnatý ryzlink s nezaměnitelným Hiedlerovým rukopisem.

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.