Neohodnoceno

GRÜNER VELTLINER Ried Kogelberg Erste Lage 2019

Výjimečný veltlín z ceněné a slavné vinice Kogelberg. Jeden z našich nejlepších veltlínů!

Skladem (>6 ks)
Kód: 445
Značka: Brandl
770 Kč / ks 636,36 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Typický charakter s výraznou pepřnatostí, ořechy a byliny. V aroma lze nalézt i pečená jablka. Toto vína je velmi kompaktní, komplexní a ideální k archivaci.

Falstaff: 92 bodů

Gault Millau Guide 2021: 17,5 bodů

A La Carte Guide 2021: 94 bodů

Vinaria Weinguide 2020/21:4 hvězdy

podkorkem.cz 2021:

Grüner Veltliner 2019 Kogelberg, Weingut Brandl, 14,5 % Hodnocení: 91/100

Světlejší žlutá barva ve skleničce se stříbrnými odlesky. Vyšší viskozita, víno krásně slzí po stěnách sklenice. Středně výrazná, krásná čistá vůně připomínající peckové ovoce, konkrétně meruňku, hrušku a také exotický ananas. Lehce kořenité s jemným pepřem. V chuti víno působí jemně a koncentrovaně zároveň. Doslova pohlazení po jazyku, s čistými ovocnými tóny a příjemnou kyselostí, která vybízí k dalšímu napití. Vyšší alkohol není vůbec znát. Vysoce delikátní víno, skvěle pitelné, s dlouhým závěrem.

 

"Průzračná zlatavá barva s citronovými odlesky, velmi dobrá viskozita. Výraznější vůně klementinek, pomerančové kůry a koření. Chuť je plnější a minerální, s velmi dobrou ovocnou strukturou. Dlouhý, pikantní závěr." Wine & Degustation

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.