Neohodnoceno

Riesling Ried Heiligenstein Kamptal DAC Reserve Erste Lage 2020

Úžasné víno s obrovským potenciálem!

Skladem (>6 ks)
Kód: 124
Značka: Brandl
750 Kč / ks 619,83 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Světlejší slámově žlutá barva s platinovými odlesky. Ve středně intenzivním aroma převládají květinové tóny a žluté peckoviny, které doplňují tóny bazalky a nektarinek s nádechem medu. Chuť je "křupavá", lehčí a svěží s dominantními tóny pomerančů a citronů s dotekem minerality a broskve v závěru. Dlouhý závěr.

Toto víno je opravdu vynikající a spolehlivě doprovodí i ty nejprestižnější události. Je také naprosto ideální k archivaci.

Falstaff: 93 bodů

Podkorkem 2020:

Jedna z nejslavnějších vinic Rakouska a v tomto případě víno se světlejší žluto zelenou barvou ve skleničce. Víno má jemnou a svůdnou vůni, ve které najdete tóny meruňky, grepu, citronové kůry nebo ananasu. Lehce květinový nádech. V chuti je svěží, suché, s ostřejší kyselinou a příjemnou ovocnou strukturou. Kombinace peckových a tropických plodů. Víno má ryzí charakter, je vyvážené, s jasně čitelným odrůdovým charakterem. Dochuť je dlouhá, vystupují v ní citrusy, jemná minerální slanost v kombinaci s fajn kyselostí. Mladíček, který má potenciál dál se rozvíjet do krásy.

W&D 2022/04 91,17b.

Světlejší slámově žlutá barva se zlatými odlesky a střední viskozita. Aroma je intenzivnější a vyvážené, s převládajícími tóny mandarinek, meruněk a zralých nektarinek. V chuti je víno středně plné a pikantní a připomíná kumkváty, bílé broskve a angrešty. Delší, minerální závěr.

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.