Neohodnoceno

Riesling Ried Heiligenstein Kamptal DAC Reserve Erste Lage 2018

Poslední karton tohoto ročníku!

Skladem (6 ks)
Kód: 1560
Značka: Brandl
800 Kč / ks 661,16 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2018
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l
r heili
Tip

Světlejší slámově žlutá barva s platinovými odlesky. Ve středně intenzivním aroma převládají květinové tóny a žluté peckoviny, které doplňují tóny bazalky a nektarinek s nádechem medu. Chuť je "křupavá", lehčí a svěží s dominantními tóny pomerančů a citronů s dotekem minerality a broskve v závěru. Dlouhý závěr.

Toto víno je opravdu vynikající a spolehlivě doprovodí i ty nejprestižnější události. Je také naprosto ideální k archivaci.

 

Falstaff: 94 bodů

Středně žlutozelená barva se stříbrnými odlesky. Mineralita podtrhuje lákavý buket peckovin, trochy šafránu, kandované mandarinkové kůry a náznaku květového medu. Chuť je šťavnatá a elegantní, s jemnou mineralitou, žlutým tropickým ovocem, svěží kyselinou a výrazným ovocem. Jednoznačný potenciál stárnutí.

Gault & Millau 2020: 18 bodů

Wein Guide Weiss 2020 "Österreichische Spitze": 5 z 5 "sklenek"    

Robert Parker Wine Guide: 88 bodů

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.