Neohodnoceno

Pinot Noir Ried KLAUSEN 2017 BIO

Pinot od nejlepšího vinaře Rakouska (Falstaff 2019)!

Skladem (>6 ks)
Kód: 541
Značka: Neumeister
820 Kč / ks 677,69 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: PINOT NOIR
Země: RAKOUSKO
Region: SÜDOSTSTEIERMARK
Ročník vína: 2017
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Vynikající Pinot Noir! Již nyní je ročník 2017 fantastický, ale pokud můžeme poradit, čas je k němu více než laskavý. Ve vůni jsou výrazné třešně, jahody a květinové tóny. Chuť je velmi elegantní a strukturovaná. Začíná s mírnou ovocnou sladkostí, ale pak se projeví hedvábné třísloviny. V chuti jsou také šípky, černý čaj a chuť zůstává dlouho na patře.

Falstaff: 91 bodů

WEINGUT NEUMEISTER

Vinařství Neumeister vedou bratři Christoph a Matthias, kteří jsou třetí generací rodiny Neumeister, která se věnuje vinohradnictví v městečku Straden ve Štýrsku. Štýrsko je jednou z nejlépe hodnocených vinařských oblastí na světě, horké dny, chladné noci, dostatek srážek, strmé vinice a různorodé podloží dávají vzniknout nádherným vínům.

Christoph Neumeister obhospodařuje 31 hektarů menších vinic, které jsou rozprostřeny na strmých svazích v okolí Stradenu. Mnohé z těchto vinic jsou 40 let staré, nejznámější prémiové vinice vinařství jsou Saziani, Moarfeitl a Klausen.

Od roku 2013 produkuje vinařství Neumeister vína v Bio kvalitě. Výsledkem selektivní ruční sklizně, šetrného zpracování a pomalého zrání jsou krásná, elegantní a komplexní vína, která cení kritici z celého světa. Poctivý přístup a nekompromisní snaha o vysokou kvalitu vynesli Christophu Neumeisterovi v roce 2019 prestižní titul „Falstaff Winemaker of the year“. V roce 2015 byl časopisem Wine & Spirit Magazine zařazen mezi 100 nejlepších světových vinařství, což je pro takto malé vinařství opravdu obrovská pocta. Od jeho vín můžete očekávat velmi decentní aromatiku, jemnou chuť a dlouhý závěr.