Neohodnoceno

Pinot Noir Käferberg Reserve 2019

Unikátní, vynikající Pinot z Kamptalu!

Skladem (>6 ks)
Kód: 1491
Značka: Hiedler
850 Kč / ks 702,48 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ VÍNA
Odrůda vína: PINOT NOIR
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l
pinot noir reserve kaeferberg 2017
Tip

Odrůdě Pinot Noir se Hiedlerovi věnují s láskou již 30 let. Podloží a podnebí Kamptalu spolu s charakteristickými rysy odrůdy se podílejí na tom, že Pinot Noir Reserve je výjímečným vínem, které není podobné žádnému jinému červenému vínu z Kamptalu. Tento skvělý Pinot zraje minimálně 2 roky v dubových sudech. Hrozny byly selektivně sklizeny na konci září a víno bylo lahvováno v srpnu 2021 s vysokým atmosférickým tlakem, během rostoucí fáze měsíce.

V jemné vůni tohoto skvělého Pinotu se projevuje jeho složitost, vůně lesních malin a kořením. Ta těmito tóny jsou znát třešně a dřevo. V chuti je znát bobulové ovoce a jemná ovocná sladkost. Chuť je velmi elegantní, hladká s krásným finále

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.