Neohodnoceno

Gruner Veltliner Grundstein 2019

Naturální veltlín z Kamptalu!

Skladem (5 ks)
Kód: 552
Značka: Nibiru
370 Kč / ks 305,79 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Spontánní kvašení, zrání 50% vína v nerezovém sudu, 50% v 300 litrových dubových sudech. Nečiřeno, nefiltrováno. Víno pochází z různých vinic severního Kamptalu, který spojuje žulový masiv jako podloží.

 

Honza Čulík říká:

Lehký avšak komplexní Veltlín, který neodradí milovníky konvenčních vín a neurazí píče vín naturálních. Doporučuji porovnat s přírodně dělanými Veltlíny ze Znojemska, které rostou na stejném podloží.

Partnerská dvojice Josef Schenter a Julia Nather započal svůj vinařský projekt NIBIRU v roce 2015. NIBIRU je sumerský název planety, která prolétá naší sluneční soustavou pouze každých 3.600 let. Je to jediná planeta, která létá opačným směrem na rozdíl od ostatních planet. Tento název odráží jejich filozofii a styl jejich vín.

Jedním z principů Josefa a Julie je poctivost. Všechna jejich vína jsou ošetřena spontánním kvašením, bez přísad a doplňků. Také použití síry je sníženo na minimum. Vína většinou zrají ve starých dubových sudech, dokud nejsou plněna do lahví nefiltrovaná a uzavřena přírodním korkem. Hospodaří na samém severním okraji Kamptalu ve vesnici Thurneustift.