Neohodnoceno

Riesling Ried Kogelberg Kamptal DAC Reserve Erste Lage 2017

Ryzlink z vynikající vinice Kogelberg potěší nejen znalce!

Skladem (5 ks)
Kód: 90
Značka: Brandl
850 Kč / ks 702,48 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2017
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l
Riesling Ried Kogelberg Kamptal DAC Reserve Erste Lage 2017
Tip

Světlejší slámově žlutá barva se stříbrnými odlesky. V intenzivnějším aroma převládají herbální tóny sušených bylin, které doplňují ovocné podtóny špendlíků a bílých broskví. Chuť je středně intenzivní se svěžím projevem připomínajícím citronový fresh a kdouli s lehkým minerálním podtónem. Wine & Degustation 

 

Křišťálově čistá barva se zlatavými odlesky, velmi dobrá viskozita. Vůně je čistá, ovocná, s nádechem vanilkových rohlíčků. Chuť je pikantní, s dobrou ovocnou kyselinou, připomínající grepy a citrusy. Dlouhý závěr.

Vinaria Toplist 2018

Kamptal DAC Orts- und Riedencup 2019: 94 bodů

Salonwein 2019

Vinaria 6/2018 "Riesling Premium" : 17,1 bodů

Falstaff Magazin 2019 "Kamptaler Orts- und Riedencup": 3. místo 94 Punkte

Kamptal Wine Trophy 2019 "Riesling Edelreif": 2. místo

Kamptal Wine Trophy 2018 "Riesling Gold" : 1. místo

Vinaria Guide 2018/19: 4 hvězdy

Robert Parker Wine Guide: 92 bodů

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.