Neohodnoceno

Aurelius 2019, výběr z hroznů, polosladké

Krásně medový aurelius potěší milovníky vín s vyšším zbytkovým cukrem.

Skladem (>6 ks)
Kód: 401
Značka: Škrobák
320 Kč / ks 264,46 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: AURELIUS
Země: ČESKÁ REPUBLIKA
Region: VELKOPAVLOVICKÁ OBLAST
Ročník vína: 2019
Obsah cukru: Polosladké víno
Objem lahve: 0,75 l

Hrozny byly ze 30 procent napadeny ušlechtilou plísní. Barva svítivě zlatá. V ovocité vůni nalezneme rozinky, sušené meruňky, broskve a včelí plásty. Chuť je plná, postavená na zbytkovém cukru a cítíme v ní medovost a kandované ovoce. Doporučujeme podávat k pečeným drůbežím masům a k marinovaným studeným masům.

Zbytkový cukr: 18,8 g/l

Kyseliny: 7,9 g/l

Gratulujeme do Čejkovic! Vinařství Škrobák se stalo absolutním vítězem soutěže Vinařství roku 2018.

Tradiční rodinné vinařství, kde se láska k vínu a um vinaře dědí z otce na syna, z generace na generaci. Vinařství na profesionální úrovni založil Stanislav Škrobák v roce 1992, ale vinařství se věnovaly už generace před ním. V současné době chod vinařství přebírají synové Martin a Stanislav, absolventi zahradnické fakulty v Lednici. Tato mladá generace přinesla nový, moderní a inovativní přístup, zároveň si však váží odkazu předků a osvědčených postupů. Ve vinařství se proto snaží skloubit tradici s modernou. Víno vyrábí z hroznů z vlastních vinic, které jsou obhospodařovány podle zásad ekologického zemědělství.

Vinice pěstují na rozloze 10ti hektarů. Většina je v Čejkovicích, 5 % na Čejči a 5 % v Hovoranech.

Vinařská obec Čejkovice: Půdy jsou tvořeny převládajícími sedimenty, které se ukládaly v období starších třetihor a jsou tvořeny vápnitými jíly a jílovci s proplástky písků a vápnitých pískovců.