Neohodnoceno

Rulandské bíle 2020, pozdní sběr, suché

krásná suchá rulanda z Čejkovic

Skladem (>6 ks)
Kód: 51
Značka: Škrobák
300 Kč / ks 247,93 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RULANDSKÉ BÍLÉ
Země: ČESKÁ REPUBLIKA
Region: VELKOPAVLOVICKÁ OBLAST
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Víno, které přesně vyjadřuje charakter odrůdy a regionu, leželo 13 měsíců ve velkých dubových sudech. Ve vůni najdeme ušlechtilé tóny dřeva, kdoule, máslovou hrušku a lískové oříšky. V chuti je víno harmonické, elegantní a dlouho doznívá.

 

Cukr: 1,5 g/l

Kyseliny: 5,5 g/l

Gratulujeme do Čejkovic! Vinařství Škrobák se stalo absolutním vítězem soutěže Vinařství roku 2018.

Tradiční rodinné vinařství, kde se láska k vínu a um vinaře dědí z otce na syna, z generace na generaci. Vinařství na profesionální úrovni založil Stanislav Škrobák v roce 1992, ale vinařství se věnovaly už generace před ním. V současné době chod vinařství přebírají synové Martin a Stanislav, absolventi zahradnické fakulty v Lednici. Tato mladá generace přinesla nový, moderní a inovativní přístup, zároveň si však váží odkazu předků a osvědčených postupů. Ve vinařství se proto snaží skloubit tradici s modernou. Víno vyrábí z hroznů z vlastních vinic, které jsou obhospodařovány podle zásad ekologického zemědělství.

Vinice pěstují na rozloze 10ti hektarů. Většina je v Čejkovicích, 5 % na Čejči a 5 % v Hovoranech.

Vinařská obec Čejkovice: Půdy jsou tvořeny převládajícími sedimenty, které se ukládaly v období starších třetihor a jsou tvořeny vápnitými jíly a jílovci s proplástky písků a vápnitých pískovců.