Neohodnoceno

Riesling Ried Steinhaus Erste lage 2022

Krásný, svěží Steinhaus. Čas ve sklepě by mu prospěl.. Ale je mu těžké odolat.

Skladem (>6 ks)
Kód: 1575
Značka: Hiedler
620 Kč / ks 512,40 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2022
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Steinhaus, doslova kamenný dům, je nejstrmější vinicí v Langenlois. Příkrý neúrodný svah se vyznačuje vytesanými malými terasami, na kterých roste silná réva, jejíž kořeny musejí prorůstat do hloubky, aby se dostaly k vodě. Ryzlinky z vinice Steinhaus se vyznačují jedinečností a elegancí a také slanou mineralitou.

Ve vůni jsou krásně zakomponované limetky, čerstvý ananas a také bílé tropické ovoce. Vůně je lehce kouřová a minerální. Krásně jemná chuť, ve které je opět ananas, trocha citronové trávy a máty, krystalická a šťavnatá textura. Fantastický společník k jídlu!

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.