Neohodnoceno

Trisekt Grand Cuvée Čejkovice Extra Brut

Čejkovický sekt tří odrůd a tří vinařů

Skladem (3 ks)
Kód: 568
Značka: Škrobák
450 Kč / ks 371,90 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: CUVÉE
Země: ČESKÁ REPUBLIKA
Region: VELKOPAVLOVICKÁ OBLAST
Ročník vína: -
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

3 vinaři – Petr Bíza, Libor Veverka, Martin Škrobák 3 odrůdy – Chardonnay, Ryzlink rýnský, Rulandské modré 3 požitky – Ovocnost, Harmonie, Svěžest Pěstitelský sekt vyrobený tradiční metodou kvašením v lahvi.

Gratulujeme do Čejkovic! Vinařství Škrobák se stalo absolutním vítězem soutěže Vinařství roku 2018.

Tradiční rodinné vinařství, kde se láska k vínu a um vinaře dědí z otce na syna, z generace na generaci. Vinařství na profesionální úrovni založil Stanislav Škrobák v roce 1992, ale vinařství se věnovaly už generace před ním. V současné době chod vinařství přebírají synové Martin a Stanislav, absolventi zahradnické fakulty v Lednici. Tato mladá generace přinesla nový, moderní a inovativní přístup, zároveň si však váží odkazu předků a osvědčených postupů. Ve vinařství se proto snaží skloubit tradici s modernou. Víno vyrábí z hroznů z vlastních vinic, které jsou obhospodařovány podle zásad ekologického zemědělství.

Vinice pěstují na rozloze 10ti hektarů. Většina je v Čejkovicích, 5 % na Čejči a 5 % v Hovoranech.

Vinařská obec Čejkovice: Půdy jsou tvořeny převládajícími sedimenty, které se ukládaly v období starších třetihor a jsou tvořeny vápnitými jíly a jílovci s proplástky písků a vápnitých pískovců.