Neohodnoceno

Rosé 2022

Krásné svěží rosé, ideální nejen na horká odpoledne a letní grilovačky

Skladem (6 ks)
Kód: 1590
Značka: Hiedler
340 Kč / ks 280,99 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: ZWEIGELTREBE
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2022
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l
rosé
Akce

Vynikající rosé s nezaměnitelnými náznaky nejseverněji pěstovaného Sangiovese v Evropě! To a také přístup vinařů z tohoto rosé dělá opravdu unikátní a skvěle pitelné víno. Ideální společník pro večery na terase. Je velmi šťavnaté a minerální.

Krásná vůně třešní a lesních jahod, jemné květinové vůně, v pozadí jemné koření Sangiovese. První doušek odhaluje chladný původ tohoto vína.

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.