Neohodnoceno

Grüner Veltliner Löss 2023

Grüner Veltliner Löss tvoří základ portfolia vinařství Hiedler. Jde o krásný, minerální, šťavnatý a velmi svěží veltlín, ideální ke každodennímu popíjení.

Skladem (>6 ks)
Kód: 404
Značka: Hiedler
350 Kč / ks 289,26 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: VELTLÍNSKÉ ZELENÉ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2023
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Již ve vůni ucítíte minerálnost a svěžest tohoto vína, v závěru najdete velmi pěkný ovocný buket. Mineralitu a svěžest můžete očekávat i v chuti, kde se objevují i tóny jablka a melounu. Tělo tohoto veltlínu je středně plné a závěr středně dlouhý.

Hrozny byly sklízeny selektivně a ručně během druhé poloviny září. Byly mírně rozdrceny a macerovány několik hodin, než byly jemně lisovány nízkým tlakem. Fermentace proběhla v nádrži z nerezové oceli a víno zrálo na kalech po dobu 3 měsíců. Grüner Veltliner Löss byl lahvován při vysokém atmosférickém tlaku během dorůstajícího měsíce v březnu 2024.

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.