Neohodnoceno

Riesling Ried Heiligenstein Erste Lage 2021

Heiligenstein- jedna z nejslavnějších rakouských tratí plodí ty nejlepší ryzlinky, užijte si čerství z vinařství Hiedler!

Skladem (>6 ks)
Kód: 1578
Značka: Hiedler
820 Kč / ks 677,69 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: RÝNSKÝ RYZLINK
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2021
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Okouzlující a komplexní vůně žlutého grapefruitu, meruněk, ananasu, levandule a kurkumy. Meruňky se projevují i v chuti, která je koncentrovaná, trochu exotická, velmi šťavnatá s elegantními kouřovými tóny v dochuti. Velmi minerální víno s obrovským archivačním potenciálem.

Selektivní  ruční sklizeň v prvním říjnovém týdnu. Bez síření hroznového moštu, fermentace probíhala v nerezovém tanku, s kultivovanými místními kvasnicemi. Zrání v nerezovém tanku na kalech.

Heiligenstein je jednou z nejznámějších a nejlepších vinic v Rakousku, je unikátním geologickým útvarem v rámci Evropy. Starší rostliny vinné révy rostou na složité sedimentární půdní struktuře, na pískovcovém konglomerátu s červenými arkosy a porfyry sopečného křemene. Úzké terasy poskytují vysoce komplexní Riesling se silnou osobností.

WEINGUT HIEDLER

Vinařství Weingut Hiedler z Kamptalu právem patří mezi špičku rakouské produkce. Historie vinařství sahá až do roku 1856 a v okolí Langenlois dnes Hiedlerovi organicky obhospodařují 30 hektarů vinic. V uplynulých letech otěže vinařství od svého otce převzali synové Ludwig junior a Dietmar.

Znakem vinařství Hiedler je sova, kterou najdete jak v samotném vinařství, tak na etiketách vín. Sova reprezentuje filozofii vinařství, tedy rovnováhu mezi přírodou a moudrostí a spojuje víno a kulturu. Vinařství Hiedler to je tradiční přístup. Ve sklepě vína vznikají s minimem intervencí, fermentace probíhá spontánně, vína často leží v kontaktu s kvasinkami. Elegance, čistý odrůdový projev a dlouhověkost patří mezi typické charakteristiky vín se sovou na etiketě.

Ročně brány vinařství opustí zhruba 200 000 lahví. S podílem 95 % jasně dominují bílá vína. Co jiného byste také čekali v Kamptalu. Polovina bílých vín připadá na Veltlínské zelené a další pětina na Ryzlink rýnský. Prémiová vína vinařství pochází z hroznů špičkových vinic jako jsou Heiligenstein, Kogelberg, Gaisberg nebo Kittmannsberg.