Neohodnoceno

GELBER MUSKATELLER Terrassen 2020

Aromatický, zároveň minerální a suchý muškát!

Skladem (6 ks)
Kód: 86
Značka: Brandl
420 Kč / ks 347,11 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: MUŠKÁT ŽLUTÝ
Země: RAKOUSKO
Region: KAMPTAL
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Velmi vydařený ročník 2020. Krásná kompozice ovoce a koření s jemným nádechem máty. Silné a atraktivní víno s elegantní jemností a zároveň přímou mineralitou. Terrassen -  díky vyšší poloze a tím i většímu rozdílu denních a nočních teplot vznikají jedinečná vína s výraznou mineralitou- typickou pro Kamptal.

Toto rodinné vinařství z vesnice Zöbing v Kamptalu vede k úspěchu spolupráce již tří generací rodiny Brandlů. Elisabeth a Johann přinášejí zkušenost a tradici a Petra a Günther nové myšlenky, čerstvý pohled a energii. V rodinné tradici bude dále pokračovat Stefan (syn Günthera a Petry), který je absolventem vinařské školy v nedalekém Kremsu.

Kamptal, oblast, kde se vinařství nachází, je ideální pro vinohradnictví, zejména pro pěstování Veltlínského zeleného a Ryzlinku rýnského. V noci jsou větry ze severu důvodem velkého poklesu teplot, zatímco během dne sluneční paprsky intenzivně zahřívají horské stěny a terasy.

Vína z produkce vinařství Brandl získávají pravidelně ocenění a vysoká hodnocení (např. Vinaria a Falstaff). Mezi největší úspěchy tohoto vinařství patří to, že se Riesling Kogelberg 2011 stal prvním neněmeckým vítězem prestižního ocenění The best of riesling. Za zmínku také stojí, že se Riesling Terrassen z vinařství Brandl stal dva roky po sobě vítězem Langenloiser Champion, což se do té doby žádnému vinařství z Kamptalu nepodařilo.