Neohodnoceno

Chardonnay Muri 2020

Šťavnaté, elegantní a minerální chardonnay.

Skladem (4 ks)
Kód: 1708
Značka: Jaunegg
950 Kč / ks 785,12 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: CHARDONNAY
Země: RAKOUSKO
Region: SÜDSTEIERMARK
Ročník vína: 2020
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l
ch muri jau
Novinka

Sklizeň proběhla ručně a velmi selektivně v polovině září 2020. Víno spontánně kvasilo a zrálo v použitých 300l dřevěných sudech 24 měsíců. 

Lahvováno nečeřené a nefiltrované s malým množstvím síry 15. prosince 2022. 

Zbytkový cukr: 0,2 g/l
Kyseliny: 6,5 g/l
Alkohol 12,5 % obj.
Archivační  potenciál: 10 let a více

Vinice Muri se nachází v nadmořské výšce 500-550 m, je směřována na jih a nacházejí se zde vápenité písčité a štěrkové půdy. Je v bio režimu s průměrnou výtěžností 3 000 kg/ha

Falstaff: Jasná středně žlutá zelená barva se stříbrnými odlesky. Jemné nuance žlutých peckovin, trocha papáji a kandované mandarinkové kůry, jemný květový med. Šťavnatá a elegantní, minerální, bílé jablko, svěží kyselinka, v závěru citrónová a slaná, v ozvěně jemná broskev. 94 bodů

Vína z vinice Knily a Muri jsou ta nejlepší u produkce vinařství Jaunegg. Pokud nejsou správné podmínky- v souvislosti s konkrétním ročníkem, vinař tato vína z nejlepších lokalit neprodukuje. Jde o souhru mnoha faktorů, které musejí podle Daniela vést k dokonalosti. 

Vinařství, které svědomitě a s láskou vybudovali rodiče Johann a Johanna, je od roku 2003 odpovědností jejich syna Daniela. Ambiciózní mladý vinař dospěl  a to se neodmyslitelně odráží ve stylu vín. Mírumilovný, puristický, zaměřený na to podstatné. A důležité jsou jen 2 věci: věřit své intuici a hroznům.

Nepřestávej, pokračuj.

Motto, které si Daniel a Jasmin (jeho partnerka) berou k srdci. Malé, osobně vedené vinařství projevuje individualitu nejen ve vínech, ale také v osobnosti. Protože pro ty dva není nic důležitějšího než ukázat sílu charakteru a zůstat věrní svým vlastním standardům kvality.

Eichberg, dobrá půda pro skvělá vína

Řetězec kopců Eichberg leží ve výšce asi 500 metrů nad mořem a vyznačuje se strmými, exponovanými místy. Oblasti vinic jsou většinou obklopeny lesy a blízkost Koralpe také přispívá k chladnému klimatu. Půdní podmínky – lehké štěrkové a písčité půdy z říčních usazenin nebo pískovce – dodávají vínům svěží chuť a jemnost.

S cílem nabídnout půdě a révě co nejlepší podporu bylo v roce 2016 rozhodnuto upustit od syntetických pesticidů a přejít na ekologické pěstování; 9 hektarů vinic obdělávají podle hesla: Podporujte, jak je potřeba a co nejméně!

Ideální podmínky, které jsou ve vinici dány, a zdrženlivá práce ve sklepě umožňují vzniknout nesrovnatelným vínům s charakterem.
I zde je důležité zůstat věrný přírodní cestě – šetrné zpracování, spontánní kvašení bez čistých kvasinek, žádné čeření, žádná filtrace. Hrozny, pokud možno čisté.
Zdánlivě jednoduché ingredience, které jsou zodpovědné za vína s vlastní osobitostí.
Zrání nebo skladování vín zcela závisí na odrůdě hroznů a jejích potřebách. Na jedné straně pracují s nerezovými tanky, pokud si mají vína zachovat čerstvost. Na druhou stranu také rádi používají (výhradně použité) dřevěné sudy v různých velikostech, aby vínům dodali více vláčnosti a umožnili jim lépe dýchat. Výsledkem jsou autentická vína s charakterem původu!

Falstaff 4 hvězdy

jaunegg2      jaunegg      jaunegg vinice