Neohodnoceno

Sauvignon Blanc Sand & Schotter 2021

Přírodní sauvignon s výraznou kyselinou a jemnou aromatikou.

Skladem (4 ks)
Kód: 1693
Značka: Jaunegg
560 Kč / ks 462,81 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: SAUVIGNON BLANC
Země: RAKOUSKO
Region: SÜDSTEIERMARK
Ročník vína: 2021
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Ruční selektivní sklizeň hroznů proběhla v polovině září 2021. Spontánní fermentace, jablečno-mléčná kvašení a zrání po dobu minimálně 12 měsíců kvasnicích v ocelových tancích. Lahvováno 18. listopadu 2021, nefiltrované a nečeřené, s minimálním přídavkem síry.
Uzavřeno přírodním korkem.

Zbytkový cukr: 0,2 g/l

Kyseliny: 6,2 g/l

Alkohol: 12,5% obj.

Hrozny pocházejí z vinice Eichberg, které je směřována na jih v nadmořské výšce 500-550 m. Stáří révy: 15-35 let vysázené na vápenaté, písčité a štěrkovém podloží- vinice jsou ošetřovány v bio režimu a výtěžnost je cca 3 000 kg/ha

Archivační potenciál: 5-10 let

Vinařství, které svědomitě a s láskou vybudovali rodiče Johann a Johanna, je od roku 2003 odpovědností jejich syna Daniela. Ambiciózní mladý vinař dospěl  a to se neodmyslitelně odráží ve stylu vín. Mírumilovný, puristický, zaměřený na to podstatné. A důležité jsou jen 2 věci: věřit své intuici a hroznům.

Nepřestávej, pokračuj.

Motto, které si Daniel a Jasmin (jeho partnerka) berou k srdci. Malé, osobně vedené vinařství projevuje individualitu nejen ve vínech, ale také v osobnosti. Protože pro ty dva není nic důležitějšího než ukázat sílu charakteru a zůstat věrní svým vlastním standardům kvality.

Eichberg, dobrá půda pro skvělá vína

Řetězec kopců Eichberg leží ve výšce asi 500 metrů nad mořem a vyznačuje se strmými, exponovanými místy. Oblasti vinic jsou většinou obklopeny lesy a blízkost Koralpe také přispívá k chladnému klimatu. Půdní podmínky – lehké štěrkové a písčité půdy z říčních usazenin nebo pískovce – dodávají vínům svěží chuť a jemnost.

S cílem nabídnout půdě a révě co nejlepší podporu bylo v roce 2016 rozhodnuto upustit od syntetických pesticidů a přejít na ekologické pěstování; 9 hektarů vinic obdělávají podle hesla: Podporujte, jak je potřeba a co nejméně!

Ideální podmínky, které jsou ve vinici dány, a zdrženlivá práce ve sklepě umožňují vzniknout nesrovnatelným vínům s charakterem.
I zde je důležité zůstat věrný přírodní cestě – šetrné zpracování, spontánní kvašení bez čistých kvasinek, žádné čeření, žádná filtrace. Hrozny, pokud možno čisté.
Zdánlivě jednoduché ingredience, které jsou zodpovědné za vína s vlastní osobitostí.
Zrání nebo skladování vín zcela závisí na odrůdě hroznů a jejích potřebách. Na jedné straně pracují s nerezovými tanky, pokud si mají vína zachovat čerstvost. Na druhou stranu také rádi používají (výhradně použité) dřevěné sudy v různých velikostech, aby vínům dodali více vláčnosti a umožnili jim lépe dýchat. Výsledkem jsou autentická vína s charakterem původu!

Falstaff 4 hvězdy

jaunegg2      jaunegg      jaunegg vinice