Neohodnoceno

Zweigelt Nouveau 2022

Jemný, přesto velmi zajímavý zweigelt od skvělé Dorli Muhr

Skladem (>6 ks)
Kód: 1680
Značka: Dorli Muhr
430 Kč / ks 355,37 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA
Odrůda vína: ZWEIGELTREBE
Země: RAKOUSKO
Region: CARNUNTUM
Ročník vína: 2022
Obsah cukru: Suché víno
Objem lahve: 0,75 l

Dorli Muhr dlouho snila o vytvoření vína, které by oslavovalo Zweigelt. Zweigelt je podle jejího názoru chladná klimatická odrůda, která by měla osvěžit a ukázat nekomplikovaný inspirativní a nenáročný charakter.

Se Zweigelt Nouveau přináší víno, které tomuto profilu odpovídá. Hrozny pocházejí z velmi starých vinic, které sklízela spíše brzy, aby se vyhnula přezrálosti hroznů. Celé trsy byly jemně rozdrceny pouze nohama a poté mezi třemi až pěti dny fermentovaly – výhradně divokými kvasinkami. Po vylisování šla polovina vína do nerezu, polovina do starých dubových sudů na dokvašení.

 V březnu 2023 bylo víno lahvováno nefiltrované.

Víno svým názvem Zweigelt Nouveau odkazuje na své slavné bratrance v Beaujolais. Je to rakouské víno, které mluví s francouzským přízvukem a slibuje spoustu radosti ze života. 

Produkce: 5000 lahví

Alkohol: 12%

Zbytkový cukr: 1g/l

Kyseliny: 5,6 g/l

Wine & Degustation- Zweigelt z Rakouska:

Světlejší purpurově červená barva s tenkým fialovým okrajem, vyšší viskozita. Aroma je velmi mladistvé a intenzivnější, připomínající čerstvé třešně a višně, jež doprovází podtón rybízových listů a malinového čaje. V chuti je víno lehčí, příjemně svěží a připomíná krvavé pomeranče, lesní maliny a zralé višně. Středně dlouhý, pikantní závěr.

Párování- grilované jelito s cibulovým zelím

Typy expertů- Tomáš Dominec:

Mladé a rozverné víno, které si dnes můžete vychutnat v jeho živé nespoutanosti. Je ale zároveň plné v příslibu do budoucna - harmonicky se srovná a nechá vyniknout elegantní a šťavnatou odrůdovou chuť.

 

Dorli Muhr obnovila rodinnou tradici vinohradnictví po ukončení vysokoškolských studií. Nejprve si založila marketingovou agenturu, zaměřenou na víno, gurmánské a kulinářské produkty Wine&Partners a poté osázela vinnou révou rodinné pozemky na vrchu Spitzberg, které ležely ladem. S tehdejším manželem se pustili do produkce vína a postupně nakoupili další vinice a jejich produkce rosta, stejně jako kvalita jejich vín.

Po rozvodu ukončili také své pracovní vztahy a Dorli vede krásné vinařství sama, pod svým jménem. Sídlo jejího vinařství je v Prellenkirchen, kde před lety s vinohradnictví začínali její prarodiče. Žije tam se svou dcerou Annou a její vinařství produkuje opravdu fantastická vína, o čemž svědčí i jejich vysoké hodnocení odborníky i vinařskými magazíny.